Üyelik

Kelebek Takı: Kızlar için mükemmel hediye

Portrait of beautiful blonde woman in green dress
Ebeveynleri olarak çocuklarımızın ne kadar hızlı büyüdüklerini hayret ederek izleriz. Zaman akıp giderken daha dün doğmuşlar gibi hissederiz. Onları okulun ilk gününde öperek uğurladığımızı ve sonrası… Bekleyin birer genç olarak toplum içinde ebeveynleri tarafından öpülmeyi hoş karşılamayabilirler. Tüm bunları yaparken tek bir gerçek vardır oda her koşulda sonsuza kadar onları ne kadar çok sevdiğimiz ve gurur duyduğumuz.

 

Beautiful woman with ring and earrings
Birçok yönden çocuklarımız kelebekler gibidir. Onlar sürekli gelişirler ve bizi şaşırtırlar.  Ama dönüşüm onlar içinde bizim içinde kolay olmaz. Bu değişim korkutucu görünebilir. Bazı çocuklar akran baskısı ve zorbalık ile uğraşmak zorunda kalır. Onları kendi yollarını bulmaları için serbest bırakmalıyız.

 

butterfly_bracelet
Bu yüzden kelebeklerle ilgili her şey küçük kızlarımız için mükemmel bir hediye olabilir. Özellikle küçük kelebek takılar onlara hislerimizi ifade etmemizi sağlar. Bu dönüşüm, değişim ve aşkın sembolüdür. Benim favorim küçük kelebek küpelerdir.   Aşağıda sizler için derlenmiş olan atasözleri ve alıntılar vardır. Belki beğendiğiniz bir tanesini kelebek küpesiyle birlikte bir kartta el yazınızla armağan etmek istersiniz.

 

 

 

 

Tırtıl dünyanın sonu geldi diye düşündüğü zaman kelebeğe dönüştü.

Hiçbir şey değişmeseydi kelebekler olmazdı.

Hayatınızı kelebekler gibi yaşayın. Bazen dinlenin ama uçmayı unutmayın.

Kanatlarını açmadan ne kadar uzağa uçacağını bilemezsin.

Hayat sadece almak ve vermek değildir.  Var oluş ve olmaktır.

– M. Gonzales.

Bir kelebeğe dönüştüğü zaman tırtıllar onun güzelliği hakkında değil de nasıl bir garabete dönüştüğünü konuştular. Eski haline dönmesini istediler ama artık kanatları vardı.

– Dean Jackson

Bir kelebeğin güzelliğine hayran kalırız fakat onun bu güzelliği elde edinceye kadar geçirdiği süreci göz ardı ederiz.

—Maya Angelou

Mutluluk kelebek gibidir. Ne kadar çok kovalarsan o kadar çok senden kaçar. Dikkatini başka şeylere verirsen bilki yumuşak bir şekilde omuzuna konar.

—Henry David Thoreau

Ve küçüklere iyi geceler dileğimizi iletebileceğimiz bir şiir :Bir kelebek öpücüğüyle, Ve bir uğurböceği sarılmasıyla, İyi uykular küçüğüm, Halı üzerindeki bir böcek gibi.

CaterpillarButterfly
WhenSheTransformed2

 

 

 

IfNothingEverChanged
914x374_Schmetterlinge

Bize ulaşın

twitter Twitter'da takip edin.

Studex on Facebook Facebook'ta takip edin.

Instagram Instagram'da takip edin

pinterest Pinterest'te takip edin.

twitter YouTube Sayfamız.

email Bize mesaj gönderin.

rss RSS'ye kayıt olun.

Twitter @studexturkiye

Çok Kolay