Üyelik

Sorular & Cevaplar

Kulaklarımı Studex Cihazlarıyla nerede deldirtebilirim?

Studex steril kulak delme işlemini birçok eczane ve kuyumcu kullanmaktadır. Bizlere ulaşım bilgilerinizi gönderirseniz veya
+90 212 458 87 12 telefondan ulaşırsanız  sizi en yakın güvenli kulak delme noktasına yönlendiririz.

Eski küpelerimi yanımda getirirsem Studex cihazıyla delme işlemini yaptırabilir miyim?

Hayır. Studex kulak delme uzmanı bu küpeleri kullanamaz. Studex cihazıyla yapılan işlemlerde steril kartuş içerisinde bulunan küpeyle delme işlemi gerçekleştirilir.  Hiçbir şekilde elle temas gerçekleşmez. Daha geniş bilgi için Güvenli Kulak Delme işlemine bakınız.

Delme işleminden sonra küpeleri ne kadar takmalıyım?

Delme işlemi kulak memesinde gerçekleşmiş ise 6 hafta boyunca takmalısınız. Kulak kıkırdak bölgesinde ise 12 hafta boyunca takılmalıdır. Bu sürelerin sonunda istediğiniz küpeyi takabilirsiniz. Fakat hipoalerjik materyal veya cerrahi çelikten yapılmış küpeler sizi alerji riskinden korur. Studex SENSITIVE ve Studex SELECT küpeleri sizlere tavsiye ediyoruz. Ayrıca gerçek altın çeşitlerimizle de sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyarız.
Yeni kulak delme küpelerinizi gerektiği gibi bakımını yaparsanız uzun süre kullanabilirsiniz. Bakım tavsiyeleri.

Kulak delme işleminin maliyeti nedir?

Bu sizin seçeceğiniz küpe modeline göre farklılık gösterecektir. Sizlere verilen fiyatlar bir çift küpe fiyatıdır.

Kulak delme işlemi canımı yakar mı?

Bu bizlere en çok yöneltilen sorulardandır. System 75 ile gerçekleştirilen delme işleminde  müşterimizden bir kısmı çok hafif bir sızı hissetiklerini belirtirken birçok müşterimiz ve çocuklar bunu hissetmediklerini belirtiyorlar. İlgili videoyu izlediğiniz zamanda bunu daha net olarak anlayabilirsiniz. Bunun nedeni delme cihazımızın patentli özelliği ve delme işlemini gerçekleştiren uzmanların eğitimli olmalarıdır.

Çocuklar için en ideal kulak delme yaşı kaçtır?

Aileler tarafında en çok yöneltilen sorulardan birisidir. Bu konuda sizinle bazı gerçekleri paylaşmaktan memnuniyet duyarız.

Bu cevaplaması oldukça zor bir sorudur çünkü en cevap olarak en iyi dönem ve yaş kavramı farklılıklar göstermektedir. Studex 6 kıtada 70’den fazla ülkede hizmet vermektedir. Her ülkenin kendi kültürü bu soruya verilecek cevapta önemli rol oynamaktadır ve her kültürün bu soruya yanıtı farklıdır. Örneğin Türkiye, İtalya ve Meksika gibi ülkelerde kulak delme işleminin bebeklik döneminde yapılması yaygındır. Bazı ülkelerde çocukların hiçbir zaman kulak delme işlemi yaptırmaması yönünde adetler vardır. Fakat genel değerlendirme yaparsak çocuklarda kulak delme işlemi gün geçtikçe artıyor.

Biz aileleri ne yapmaları veya yapmamaları konusunda herhangi bir yönlendirmede bulunmuyoruz . Fakat bizim tavsiyemiz önemli aşılarının tamamlanacağı döneme kadar beklemeleri yönündedir veya çocuğunuzun kendisinin kulak delme işlemini talep edeceği döneme kadar beklemeniz yönündedir. Birçok çocuk 5 yaşında isterken bazıları 15 yaşında bunu istemektedir.

Çocuğunuz ve siz kulak delme işlemini gerçekleştirmeye karar verdiğiniz zaman ona yapabileceğiniz en büyük iyilik. System 75’le kulak delme işleminin yapıldığı bir yere götürmenizdir. System 75 ile yapılacak kulak delme işleminin kalitesinden emin olabilirsiniz. Ayrıca çocuklara yönelik tasarımlarımızla onlara en iyi hizmeti sunarız. Bakınız Kids Line.

Çocuğunuz delme küpesini seçtikten sonra delme işleminden çok küpeye dikkatini verir. Sizlerde bu esneda kulak delme veya tabanca gibi kelimeleri onun yanında kullanmayın. ‘Haydi güzel küpelerini takalım’ diyebilirsiniz. System 75’le yapılan kulak delme işleminde klasik kullanılan kulak delme tabancasının sesi ve uyguladığı basınç yoktur.

Delme işlemi sonrası bakımda çok önemlidir. Lütfen delme işlemi sonrası bakım formunu dikkatlice okuyunuz.

Kulak Delme işlemi sonrası bakım nasıl yapılmalı?

Kulak delme işlemi sonrası bakım formunu lütfen dikkatli bir şekilde inceleyiniz. Aileler çocuklarına bakım konusunda yardımcı olabilirler.

Kulak delme işlemi sonrası kulak deliğim kapanırmı?

Yeni delinen veya tam iyileşmemiş kulak deliği kapanabilir. Kulak delme işleminde açılan delikte kanal oluşma süreci minimum 6 haftadır şayet bu kıkırdak bölgesinde ise 12 hafatlık bir süreçtir. Tamamen iyileşme süreci bazen 6 ay veya 12 aya kadar uzayabilir. Bunun için bu süre zarfında hipoalerjik ve cerrahi çelik küpe kullanılmasında fayda vardır.
Bazen bu kulak memesi deliğindeki küpe kanalı yağ salgısıyla dolar buda normaldir.

Studex iş ortağı mağazada kulak delme işleminde ne gibi farklılık vardır?

Studex iş oratağı mağazada bu işlemi gerçeklşetiren personel kulak delme işlemi konusunda eğitim almıştır. Delme işleminde kullanılan küpe tasarımı günlük hayatınızda kullanacağınız şıklıktadır. Küpe ve klips aynı anda takılır. Tüm bu işlemler hızlı, güvenilir ve hijyenik şekilde tamamlanır.

Yeni Delme işleminden sonra tatile gidebilir miyiz?

Evet, günde iki kez yapmanız gereken kulak delme işlemi sonrası bakımları ihmal etmeden. Bunun için Studex Bakım solüsyonu ve pamuk yanınızda bulundurmalısınız. 100ml bakım solüsyonunu tercih ediniz böylece yeterli miktarı yanınıza almış olursunuz.

Yeni delme işleminden sonra yüzebilir miyim?

Halka açık havuzlarda kloride maddesi bulunduğu için sakıncalı olabilir. Fakat deniz veya göl suyunun kalitesinden dolayı gerekli bakımları yaparsanız herhangi bir sakıncası yoktur.

Kulaklarımızı güneş yanığından nasıl koruyabiliriz?

Güneş koruyu krem kullanmanızı tavsiye etmiyoruz bunun yerine şapka veya başörtü ile güneşten korunmanızı tavsiye ederiz.
Cevaplanmadığını düşündüğünüz sorularınız varsa iletişim formundan bize iletebilirsiniz.
Studex Takımı

Bize ulaşın

twitter Twitter'da takip edin.

Studex on Facebook Facebook'ta takip edin.

Instagram Instagram'da takip edin

pinterest Pinterest'te takip edin.

twitter YouTube Sayfamız.

Twitter @studexturkiye

Twitter Sent An Error: Could not authenticate you.

Çok Kolay

External link to Studex video on YouTube

YouTube Studex video