Üyelik

Materyaller Hakkında Kısa bilgi

Hangi malzemeler kulak delme küpesi  için uygundur? Alerjik reaksiyonlar nasıl önlenir? Güvenli Nikel varlığı  ne demektir ?

Kulak delme küpesinde en önemli unsur üretim esnasında kullanılan materyaldir. Kulak delme küpesinde yüksek kaliteli materyal kullanmak enfeksiyon riskini azaltmanın yanı sıra delme işlemi sonrası iyileşme sürecini de kısaltır.  Alerjik reaksiyona neden kalitesiz materyalden üretilmiş kulak delme küpesi veya küpedir. Biz genellikle kurşun, kadmiyum ve kobalt gibi ağır metaller gibi sağlığa zararlı maddeler içeren ürünlerden yapılmış takıları kullanıcılara tavsiye etmiyoruz.

Best materials for Studex studs and hoops
Studex üretiminde aşağıdaki materyalleri kullanır :

  • 18 ayar altın (750) veya sarı altın veya beyaz altın
  • 14 ayar altın (585), sarı altın veya beyaz altın
  • Titanyum
  • Cerrahi paslanmaz çelik

Tüm Studex ürünleri hipoalerjenik olup nikel, kobalt, kadmiyum içermez.  Avrupa Birliği standartlarına ve ve Amerikan FDA mevzuatlarına uygun şekilde üretilmiştir.

‘Güvenli-Nikel’ anlamı nedir ?

Günümüzde birçok ürünün içeriğindenikel vardır  örneğin takılar, gözlük çerçeveleri, saatler, fermuarlar,düğmeler vb. Çelik materyal olarak nikel veya diğerlerini ihtiva eder. Nikel marul veya çikolatada bile bulunabilir. Yapay takılar genelde yüksek nikel ihtiva eder. İnsanlardaki alerjik reaksiyonların artması sonucunda Avrupa Birliği nikel kullanımıyla ilgili mevzuat yayınlamıştır. Buna göre küplerde  haftalık insan derisinin  maruz kalabileceği nikel oranı santimetrekare başına maksimum  0.2 mikrogram  olarak belirlenmiştir. Tüm Studex ürünleri bu değerin çok altında kalmaktadır ve bu nedenle ‘Güvenli-Nikel’ ibaresi kullanılmaktadır.

Cerrahi Paslanmaz çelik nedir ?

Studex tarafından kullanılan cerrahi paslanmaz çelik 316L dir. Tüm çeliklerde olduğu gibi bu materyalde nikel ihtiva eder ama bu değer Avrupa Birliği  mevzuatlarında belirtilen değerin bile çok altındadır. Bundan dolayı kulak delme küpesi ve takı üretimi için uygun olan çeliktir. Bu çelik aynı zamanda vücut içerisinde uzun dönem kalabilecek cerrahi malzeme üretiminde de kullanılmaktadır. Doku uyumlu bir materyaldir.

14 ayar ve 18 ayar gerçek altın ürünlerde kullanılan  585 ve 750 rakamlarının anlamı nedir?

Altının saflığını belirtmek  için kullanılan terim karattır fakat metrik sistem içerisinde binlik kesirler olarak  kullanılır. Örneğin:  1000gr.lık  14 ayar altında 585gr oranında saf altın kullanılmaktadır ve  18 ayar için bu oran 750gr dır. Saf altın kullanımı ne kadar artarsa  takının rengi o kadar altın renginde olur.

Sarı altın yüksek oranda saf altın, gümüş ve bakır ihtiva eder. Bu kullanılan materyallerin oranı renkleri belirler.

Beyaz altın,  saf altın haricinde gümüş ve paladyum gibi  beyaz renkteki materyallerin oluşturduğu alaşımdır. Bu materyallerin oranları beyaz altın renginin beyazda griye doğru tonlarını belirler.

Studex gerçek altın ürünleri ‘ Nikel- Güvenli’ ürünlerdir.

Titanyum korozyona dayanıklı, sert ve oldukça hafif  doğal bir materyaldir.  Medikal titanyum vücut içerisi implantlarında tercih edilen en yüksek kaliteli materyaldir. Kulak delme küpesi ve küpe üretimi için mükemmel bir materyaldir. Titanyum vücut için hiçbir zararlı madde içermez ve iyileşme sürecini hızlandıran eşsiz bir materyaldir.

Studex küpe üretiminde  23 derecelik Titanyum (aynı zamanda  6AL4V-ELI olarak bilinen) kullanmaktadır. Bu titanyum alaşımı diğer alaşımlara göre daha parlak bir alaşımdır. Doku uyumluluğu çok yüksektir.

Studex titanyum üretiminde ilave olarak patentli özel bir uygulama gerçekleştirir. Bu küpe yüzeyinin %99,9 saf titanyum olmasını sağlar. Böylece korozyon veya kararma oluşmaz. Aynı zamanda altın renginden şampanya rengine kadar olan renk tonlarını da böylece belirler.

Plastikten üretilmiş küpeler ne kadar  iyidir ?

Biz kullanıcılarımıza ucuz plastikten imal edilmiş küpelerden kesinlikle uzak durmalarını  tavsiye ediyoruz. Isı farklılığında özellikle soğukta  plastik materyal kırılır veya yapışır. Bundan dolayı markalaşmış yüksek kaliteli altın veya titanyumdan  üretilmiş küpelerle mukayese bile edilemez.

Kulağınızı deldirdiğiniz Studex ürünlerini kullanan  iş ortaklarımızda hipoalerjenik cerrahi çelikten üretilmiş küpelerin yanında  gerçek altın veya titanyumdan üretilmiş küpelerimizide isteyebilirsiniz.

Bize ulaşın

twitter Twitter'da takip edin.

Studex on Facebook Facebook'ta takip edin.

Instagram Instagram'da takip edin

pinterest Pinterest'te takip edin.

twitter YouTube Sayfamız.

Twitter @studexturkiye

Twitter Sent An Error: Could not authenticate you.

Çok Kolay

External link to Studex video on YouTube

YouTube Studex video